XIX Turniej Wiedzy Morskiej
poniedziałek, 25.03.2013
Wiedza morska

W dniu 18 marca 2013 r. odbył się XIX Turniej Wiedzy Morskiej, organizowany rokrocznie przez LOK i ZSP nr 2. Uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą i umiejętnościami, gdyż te bardzo trudne zawody polegają na sprawdzeniu szeregu umiejętności: pływania, strzelania, rzucania rzutką ratowniczą, wiązania węzłów żeglarskich oraz na wykazaniu się wiedzą dotyczącą szeroko rozumianej tematyki morskiej.

W tegorocznych zmaganiach uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces. Agnieszka Purcel z klasy Ic o profilu policyjnym wygrała konkurs indywidualny w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych i będzie reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich.

Należy podkreślić, że uzyskany przez nią wynik jest najwyższy w historii dotychczasowych zmagań. Drużynowo, nasi zawodnicy (Agnieszka Purcel, Mateusz Jaskulski i Karol Englert) zajęli drugie miejsce. Nasze pozostałe drużyny uplasowały się na V i VII pozycji. Mamy nadzieję, że przyszłoroczne zawody będą dla nas równie udane.

tekst: K.Kosicki