Karnawałowy zawrót głowy
niedziela, 10.02.2013
Zawrót

Dnia 7 lutego w budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie odbył się karnawałowy zawrót głowy, czyli szkolny bal, polegający na różnego rodzaju konkursach, grach oraz zabawach zarówno dla uczniów, jak i grona pedagogicznego.

Uczniowie podjęli wyzwanie i zgodnie z zaleceniami organizatorów przebrali się w stroje, odpowiadające wylosowanej wcześniej tematyce (m.in. Superman i inni superbohaterowie, Robin Hood, Matrix, Rodzina Adamsów, czy Jezioro Łabędzie).Na wstępie swoich podopiecznych powitało grono profesorskie, przebrane za rozbójników, które rozbawiło aulę pełną uczniów i chętnie pozowało do zdjęć. Jednym z pierwszych wyzwań, czekających na uczniów, było przedstawienie krótkiej scenki, związanej z tematami przewodnimi. Innymi atrakcjami były m.in. konkurencja "wycieczka do zoo", czy limbo, polegająca na przejściu pod jak najniżej ustawioną poprzeczką. W konkurencji tej królowała 2A.W jednej z sal lekcyjnych odbywał się konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową, w której udział wzięła trójka uczniów z każdej z klas. Tryumfatorami w tym konkursie okazała się klasa 1D. Okazało się jednak, że największą rozrywką tego dnia była konkurencja taneczna. Dziewięć zjawiskowych par wyruszyło na parkiet, by zachwycić jurorów, co nie było prostym zadaniem. Wszyscy starali się wypaść jak najlepiej, jednak ostatecznie i jednogłośnie zwyciężyła klasa 2C.Ostatnim wydarzeniem, kończącym całą imprezę, była niespodzianka - konkurencja związana z tłustym czwartkiem, ponieważ polegała na jak najszybszym zjedzeniu pączka bez używania rąk. To nie było proste zadanie, choć uczniowie, jak zwykle, poradzili sobie z tym wyzwaniem. Zwycięzcami wszystkich pojedynków została klasa 1D, zdobywając łącznie 26 punktów. Był to ciekawy i pełen wrażeń dzień, o którym prędko nie zapomnimy!

tekst: Katarzyna Kaźmierska (klasa medioznawcza)


Karnawałowy zawrót głowy był kolejnym etapem Ligi Klas:

1 miejsce: klasa 1d - 25 pkt
2 miejsce: klasa 2a - 20 pkt
3 miejsce: klasa 2c - 15 pkt

pozostałe klasy otrzymały po 10 punktów. 


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.