Kiekrz

Dzień 24 września rozpoczął się dla nas (przyszłych policjantów z IIc), dość niecodziennie. Spakowani jak na Sybir, obładowani wałówką i z pozytywnym uśmiechem, ruszyliśmy całą klasą wraz z opiekunami na obóz szkoleniowy do Kiekrza k/Poznania.Pierwszego dnia mieliśmy okazję porozmawiać z policjantem pracującym w prewencji, który przeprowadził z nami musztrę. Następnie odbyła się lekcja samoobrony. Ku naszemu zdziwieniu prowadził ją wielokrotny mistrz boksu i nieźle dał się nam we znaki. Zajęcia okazały się strasznie ciekawe i wyciszyły nawet ADHD'owców z naszej klasy. Dużą atrakcją był też pokaz umiejętności saperów, którzy zaprezentowali specjalistyczny sprzęt – robota do rozbrajania min. Tego dnia przeżyliśmy jeszcze „kajdankowanie” na różne sposoby, zaś wieczorem czekała na nas dyskoteka integracyjna z kolegami z Jarocina.Wtorkowe zajęcia zaczęły się od wykładu dotyczącego zabezpieczania miejsca wypadku. Chwilę później ćwiczyliśmy swoje umiejętności z daktyloskopii. Najciekawsze wrażenia wywarły na nas zajęcia z antyterrorystami - ich uzbrojenie, sprzęt, a przede wszystkim umiejętności, jakimi władają. Nieprzyzwoicie głodni ruszyliśmy na super smaczny obiad, jednak wówczas nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że za chwilę będziemy pokonywać prawdziwy tor policyjny – ten, który się zdaje przy naborze do służby. Wówczas okazało się, ile wysiłku trzeba włożyć aby przebiec tor policyjny w niewielkim czasie. Uff, wszyscy byli strasznie zmęczeni! Wieczorne ognisko okazało się dobrą formą integracji klasowejW środę, w ostatni dzień naszego pobytu w Kiekrzu, odwiedziliśmy Komisariat Wodny, gdzie rozmawialiśmy z policjantem, który pracuje z psami szukającymi zwłok. Opowiedział nam o swojej pracy i umiejętnościach, jakie posiadają te zwierzęta. Po krótkiej zabawie z Majorem i Mańkiem (bo tak wabiły się pieski), udaliśmy się do stajni. Przyglądaliśmy się treningowi jeźdźców z Ogniwa Konnego, a następnie policjanci na koniach dali nam krótki pokaz ich umiejętności. Nikt z nas nie widział nigdy tak wyszkolonych zwierząt - tym bardziej koni, które na podmuch zwykłego świstu były w stanie zrobić wiele.

Na zakończenie naszego pobytu odbył się uroczysty apel, na którym podsumowano warsztaty. Podziękowaliśmy kierownikowi ośrodka, który przeprowadził z nami musztrę i udaliśmy się do swoich pokoi, aby się spakować. Nie obyło się bez niespodzianek, ponieważ zepsuł się nam autobus. Jednak dzięki naszym dzielnym silnym, pomocnym oraz zawsze chętnym do działania chłopcom (którzy go zapchnęli) udało się go odpalić i spokojnie jechać do domu. W autokarze wszyscy posnęli jak kochane aniołki. Myślę, że będziemy miło wspominać ten obóz i z pewnością większość z nas chciałaby wrócić do Ośrodka Szkoleniowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i przeżyć te niezapomniane chwile jeszcze raz.

tekst: Dominika i Ania (klasa IIC)Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.