Dwie strony sieci
poniedziałek, 05.12.2022
policja

Młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie wzięła udział w spotkaniu, które odbyło się z profilaktykiem społecznym asp. szt. Krzysztofem Sochą. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży jak bardzo łatwo stać się ofiarą lub sprawcą „cyberprzemocy”.

Spotkanie profilaktyczne było na temat cyberzagrożeń, w ramach wielkopolskiego programu "Dwie strony sieci". Podczas spotkania z uczniami klas pierwszych profilaktyk społeczny przedstawił prezentacje multimedialne. Uczestnicy spotkania poznali czym jest "cyberprzemoc" i jakie niesie za sobą zagrożenia dla młodzieży w wieku szkolnym. Omówiono między innymi zagadnienia związane z portalami społecznościowymi i treściami wiadomości przesyłanymi przez młodych ludzi na nich. Ponadto zwrócono uwagę na odpowiedzialność prawną nieletnich za konkretne czyny karalne popełniane przy użyciu internetu. Zwrócono uwagę na umiejętność rozpoznawania zagrożeń płynących z internetu oraz o możliwości instalowania oprogramowania antywirusowego w telefonie, komputerze oraz robienia aktualizacji systemu.
Dziękujemy
 


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.