Zdalna Biblioteka Szkolna
niedziela, 08.11.2020
lektury

Drodzy Uczniowie! W tym trudnym dla nas wszystkich czasie czytajmy książki w Internecie. Pamiętajmy, że książki doradzają, poprawiają humor, uczą. Zachęcamy do czytania e-booków zgodnie z prawem i wolą twórców, czyli z legalnych źródeł. Takie e-booki są dostępne na stronach wydawnictw i stron, które je oferują. Służymy pomocą w wyborze odpowiedniej pozycji książkowej.

Wasze bibliotekarki


Bookini.pl
- ogromna baza blisko 3 tysięcy darmowych e-książek do pobrania. Są to przede wszystkim klasyczne pozycje literatury polskiej, ale nie tylko. Nie brakuje lektur, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla uczniów.

Wolnelektury.pl - rozbudowana baza lektur szkolnych i klasyków literackich w postaci e-booków. Dostępne e-woluminy zostały profesjonalnie wydane, opatrzone przypisami i udostępnione we wszystkich popularnych formatach. Tytuły są darmowe, ponieważ w bazie znajdują się książki, do których prawa autorskie już wygasły. Z inicjatywy Fundacji Nowoczesna Polska zebrano je w jednym miejscu. Znajdują się tu również wydawnictwa oparte na licencji.


Lektury.gov.pl – rozbudowana baza lektur szkolnych. Wystarczy tylko wpisać autora lub tytuł książki.


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.