XXV-lecie naszej szkoły
wtorek, 05.11.2019
25lat

Placówka funkcjonująca w murach dawnych koszar przy ul. Sobieskiego i nosząca imię tegoż króla, zaczęła swoją pracę z uczniami w 1994 roku. Od tego czasu przez sale lekcyjne przewinęło się tysiące wychowanków, którzy już dzisiaj wysyłają swoje dzieci do szkół. Ten odcinek czasu to także okres wielu przemian - budynek, w którym mieści się placówka był modernizowany, a w ostatnich latach w końcu doczekano się sali sportowej. Teraz przyszedł czas na podsumowanie 25-lat działalności.

Uroczystość odbyła się w Teatrze im. A. Fredry, na której to zagościło wielu przedstawicieli samorządu, parlamentarzyści, służby mundurowe itp. - Wiem, że pozostałe szkoły powiatu gnieźnieńskiego mają dużo dłuższy staż. To nie znaczy, że nasza rocznica jest mniej istotna. Rocznice, jak już powiedziano, są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia, kierują nasz wzrok w stronę przebytej drogi. Pamiętamy skąd wyszliśmy i kroczymy dumnie 25 lat wyznaczoną trasą i wiemy dokąd zmierzamy - mówiła Beata Czechańska, dyrektor III LO. W swoim przemówieniu przybliżyła najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, zmiany w systemach oświaty w ciągu minionego ćwierćwiecza oraz tego, jak wygląda sytuacja obecnie. Nie ukrywała przy tym iż pragnie, by placówka wciąż mogła się dostosowywać do aktualnych potrzeb, jakie niesie zmieniająca się rzeczywistość. 

W trakcie uroczystości miały miejsce przemówienia innych zaproszonych gości, a także odbyły się pokazy artystyczne. Całość zwieńczył mały bankiet z tortem przygotowanym z okazji tego małego-dużego jubileuszu.

tekst i zdjęcia pochodzą z portalu: gniezno24.com


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.