Certyfikaty wręczone
poniedziałek, 29.04.2019
Certyfikaty2019

 Z rąk zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie absolwenci z III Liceum Ogólnokształcącego odebrali certyfikaty ukończenia klasy o profilu policyjnym. Certyfikaty są uhonorowaniem 3-letniej nauki przedmiotów policyjnych.

W piątek, 26 kwietnia 2019 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów ukończenia klasy o profilu policyjnym uczniom trzeciej klasy III Liceum Ogólnokształcącego. W spotkaniu uczestniczyli zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie nadkom. Sławomir Sikorski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Karol Sekula, profilaktyk społeczny asp. sztab. Krzysztof Socha i specjalista Zespołu Kadr i Szkolenia Magdalena Pieterek oraz uczniowie klasy wraz z wychowawczynią Panią Aleksandrą Rogową.Z rąk szefa miejscowych policjantów, kadeci otrzymali zaświadczenia ukończenia szkolenia. Uczniowie, aby otrzymać ten dokument, musieli przez okres trzech lat nauki uczestniczyć w zajęciach z zakresu wiedzy policyjnej oraz odbyć szkolenie na obozach. Pomimo dodatkowych zajęć z uśmiechem dotrwali do końca i z dumą mogli odebrać certyfikaty. Komendant gratulował uczniom ukończenia nauki i zachęcał do wstępowania w szeregi Policji zarówno gnieźnieńskiej jednostki jak i innych komend garnizonu wielkopolskiego. Kilkoro uczniów już zadeklarowało chęć przystąpienia do egzaminów kwalifikacyjnych i pracy w policyjnym mundurze.W klasie o profilu policyjnym w III Liceum Ogólnokształcącym realizowany jest program rozszerzony o zajęcia stricte policyjne. Od pozostałych klas różni się głównie takimi przedmiotami jak podstawy działania Policji, samoobrona czy kryminalistyka. Młodzież przez kilkanaście godzin szkoli się z zakresu musztry, ceremoniału policyjnego i uczy się strzelania. Uczniowie uczestniczą też w obozach szkoleniowo-kondycyjnych organizowanych rzez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu.Na zakończenie nauki absolwenci, oprócz świadectw ukończenia liceum ogólnokształcącego, otrzymują certyfikaty potwierdzające ukończenie klasy o profilu policyjnym.

W podziękowaniu za 3-letnią współpracę, uczniowie wręczyli komendantowi okolicznościowy grawerton.

zdjęcia i tekst pochodzą z portalu: 
http://www.gniezno.policja.gov.pl


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.