100lecieh

6 listopada br. w auli III LO im. Jana III Sobieskiego odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny „Polonia Restituta”. Konkurs zorganizowany został w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zakres tematyczny dotyczył walki o niepodległość w okresie Wielkiej Wojny, kształtowania granic II Rzeczypospolitej, budowy ustroju i podstaw prawnych państwa polskiego oraz biografii Ojców Niepodległości. Cezura konkursu obejmowała lata 1914 – 1923.
Konkurs składał się z dwóch etapów - w pierwszym - zadaniem drużyn było poprawnie odpowiedzieć na 30 pytań testowych. W tej części drużyna III LO i drużyna I LO uzyskały najlepszy wynik. Druga część konkursu miała charakter zmagań ustnych i podejmowania ryzyka „kupowania” pytań. Każda z drużyn miała do dyspozycji - określoną po pierwszym etapie – ilość żetonów, które służyły do licytowania poszczególnych zadań. W tej części uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, ale także przemyślaną strategią. Niezwykle pasjonująca i ryzykowna walka przyniosła zwycięstwo drużynie I LO. Dla wszystkich drużyn, które zajęły miejsca na podium, nagrodą były – ufundowane przez Starostwo Powiatowe – podarunkowe vouchery.

Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.