Przyznano stypendia
niedziela, 07.10.2018
stypendia18

 W III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych dla uzdolnionej młodzieży z wszystkich trzech liceów ogólnokształcących.Na galę przybyli znamienici goście: Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego – p. Beata Tarczyńska, dyrektorzy Wydziału Edukacji – p. Jerzy Paweł Lubbe i p. Lidia Bójko, a także dyrektorzy liceów, prof. prof. B. Czechańska, R. Grabowska i P. Matkowski. Wyróżniający się licealiści i ich rodzice odebrali z rąk p. Starosty gratulacje i okolicznościowe medale. Jesteśmy dumni, że mogliśmy w naszej szkole gościć naukową elitę powiatu.
Galę w przepiękny sposób swoimi piosenkami uświetniły uczennice klasy 2b (humanistycznej) – Wiktoria Błażykowska i Katarzyna Kasprzyk, a prowadzącą była jedna ze stypendystek - Zofia Majewska z klasy 2a (przyrodniczej).
 
STYPENDYŚCI Z III LO

Zofia Majewska – naukowe, najwyższe wyniki w nauce,
Agata Bloch – matematyka,
Agata Tyborowska – matematyka,
Olga Nowogrodzka – chemia,
Renata Stachowiak – biologia,
Kacper Dopieralski – geografia,
Daria Włodarczyk – j. polski,
Filip Jankowski – wos,
Weronika Kuras – historia,
Mateusz Czapliński – j. angielski.

Gratulujemy!


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.