Otrzęsiny klas pierwszych
piątek, 14.10.2011
pasowanie

Dnia 13 października 2011 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Całą szkołą o godzinie 10:30 zebraliśmy się, aby móc obejrzeć występy. Pierwsze klasy miały za zadanie pokazać krótkie przedstawienie na temat kraju, który został im przydzielony. Do wyboru były takie państwa jak: Polska, USA, Hiszpania, Rosja, Niemcy. Wszyscy byliśmy zdenerwowani występem przed całą szkołą. Chcieliśmy wypaść jak najlepiej. W końcu mogliśmy godnie zaprezentować naszą klasę. Pokazać się z jak najlepszej strony. Trudno nam było opanować emocje.Na początku każda pierwsza klasa musiała w ciągu kilku minut opowiedzieć coś o sobie. Wychodziliśmy w kolejności alfabetycznej. Dzięki naszym wypowiedziom można było się dowiedzieć, w jakich ciekawych zajęciach bierzemy udział oraz czym zajmujemy się po lekcjach. Gdy już wszystkie klasy dokładnie się przedstawiły zaczęły się występy. Każda klasa pierwsza prezentowała kraj, który wybrała. Jako pierwsza wystąpiła klasa I a. Zaśpiewali przeróbkę piosenki "Baśka", przy której przedstawili dziewczyny ze swojej klasy. Kolejną z pierwszych klas była I b, która popisała się wykonaniem piosenki rosyjskiej Tatu - "Nas ne dogonyat" . Klasa I c uraczyła słuchających piosenką "Aqua - Barbie girl". W klasie policyjnej chłopacy przebrali się w stroje Kena, a dziewczyny były różowymi Barbie. Klasa I d zaśpiewała po hiszpańsku piosenkę Los Lobos - "Canción Del Mariachi". Chłopak przebrany za krowę bardzo przyciągał naszą uwagę.


Na koniec wystąpiła klasa I e z piosenką "Biene Maja". Przerwy pomiędzy występami pierwszych klas umilały występy starszych klas. Wychodziło im to bardzo dobrze. W końcu mieli większe doświadczenie. Konkurencję piosenki zagranicznej wygrała klasa I d. Gdy już wszystkie klasy pokazały swoje talenty muzyczne nadszedł czas na dowcipy. Uczniowie opowiedzieli kawały, które rozbawiały publiczność.Następnie zostały rozdane nagrody za najlepszy występ. Pierwsze miejsce przypadło klasie pierwszej c, czyli klasie policyjnej. Po konkursie na najlepszy występ został rozstrzygnięty kolejny konkurs na najlepszy strój. W tej konkurencji zwycięstwo przyznano uczniom klasy pierwszej D. Po wręczeniu nagród rozpoczęto FAMILIADĘ, w której stanęli twarzą w twarz przedstawiciele klas pierwszych oraz wybrani nauczyciele z naszej szkoły. Uczestnicy "Familiady" odpowiadali na takie pytania jak: "Jaki przedmiot jest najmniej potrzebny w życiu??, "Imię żeńskie na literę L?", "Co robią uczniowie podczas przerwy?". Po zaciętej walce zwycięstwo odnieśli nauczyciele.Po wszelkiego rodzaju zabawach nadszedł czas na pasowanie uczniów. Sam król Jan III Sobieski pasował uczniów, przy czym kazał im złożyć przysięgę.Około godziny trzynastej wszystko się zakończyło. Wszystkim podobały się występy, przy których świetnie się bawiliśmy. Nad całością imprezy czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pani Magdalena Kosicka i Pan Wojciech Sikorski.

 

tekst: Angelika Makowska, Agnieszka Przydryga, Patrycja Rutkowska


Tagi: pasowanie, otrzęsiny, Dzień Edukacji Narodowej, III LO, Gniezno


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.