Drzwi otwarte w III LO
niedziela, 08.04.2018
DrzwiOtwarte2018

W sobotę 7 kwietnia rzesze gimnazjalistów miały okazję sprawdzić ofertę edukacyjną III LO. A było w czym wybierać - profil przyrodniczy z kursem ratownictwa medycznego przedstawił niezwykle ciekawą lekcję anatomii.Z kolei klasa humanistyczna z dużym poczuciem humoru przekonywała, że medioznawstwo, a zwłaszcza media społecznościowe, to bardzo atrakcyjne dziedziny, które wspaniale uzupełniają uczenie się na tym profilu.Uczniowie klas policyjnych zaprosili kandydatów do kina - na kronikę filmową obejmującą najatrakcyjniejsze wydarzenia w ich szkolnym życiu.No i jeszcze tor przeszkód - to klasa przyrodnicza z kursem rekreacji ruchowej udowodniła, że ruch i ćwiczenia są wskazane, ale powinniśmy wiedzieć jak je wykonywać.Do tego quizy, doradztwo zawodowe i kącik ze słodkościami, a na koniec możliwość odwiedzenia strzelnicy szkolnej.Po tej wyczerpującej wędrówce szkolnymi korytarzami przyszedł czas na pokazy umiejętności profilowych. Tym razem jako pierwszy zaprezentował się profil policyjny - przy pomocy KPP w Gnieźnie /w ramach umowy partnerskiej/ pokazano, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w życiu codziennym. Pokaz pierwszej pomocy, we współpracy ze Stacją Pomocy Doraźnej, przedstawiła klasa ratownictwa medycznego. Humaniści dali popis swoich umiejętności wokalno-tanecznych, a klasa przyrodnicza /rekreacji ruchowej/ udowodniła swoją formę w wyczerpującym i bardzo ciekawym układzie ćwiczeń fitness.
Drodzy Gimnazjaliści, to wszystko i jeszcze dużo więcej, jako przerywniki w szkolnej, naukowej codzienności - może być Waszym udziałem już od września, kiedy zasilicie szeregi uczniów III LO. Zapraszamy!Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.