Osiągnięcia
Rok szkolny 2014/2015

Przedmiotowe
Artystyczne
Sportowe


Rok szkolny 2013/2014

Przedmiotowe

Historia:

Ogólnopolski konkurs ”Anatomia kata”
Jeden z czterech zwycięskich esejów – Ewa Tomczak 1b

Wielkopolski konkurs historyczny „Legiony Polskie 1914 – 1918”
II miejsce – drużyna w składzie:
Ewa Tomczak – 1b
Mikołaj Jaskot – 1b
Hubert Tubacki – 2a

Konkurs „Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 i jego bohaterowie”:

w kategorii multimedia
I miejsce” Ewa Tomczak - 1b
II miejsce Paulina Michalska - 2a

w kategorii literackiej
I miejsce Paulina Michalska - 2a
II miejsce Marcin Kominiarek - 1b

Wiedza o społeczeństwie

XVI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie
Finalista – Mateusz Kabaciński – 3e

Ogólnopolski konkurs „My obywatele”
I miejsce w kategorii esej – Łukasz Marmurowicz – 3e

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Prawie(org. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu)
Finalista – Daniel Szczygieł – 1c

III Turniej Debat Publicznych
I miejsce – drużyna w składzie:
Marcin Tomczak – 3a
Dawid Skwarek – 3b
Daniel Szczygieł – 1c

J.polski

Paulina Popek (2b) – trzecie miejsce w Powiatowym Konkursie "Mistrz Ortografii 2014"


Artystyczne
Kamila Bartkowiak (2b) pierwsze miejsce w międzyszkolnym konkursie informatycznym (prezentacja multimedialna o życiu Ireny Sendler).

Ewa Tomczak (1b) – drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie "Honorowe krwiodawstwo w obiektywie".

Drugie miejsce grupy tanecznej „The Best Company of Becia” na IX Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w aerobiku i innych formach tanecznych.




Rok szkolny 2012/2013

Przedmiotowe

1  IV miejsce w projekcie "Trzy żywioły: ogień, woda, powietrze w Gnieźnie w XIX - XX wieku".

2. II  miejsce w konkursie poświęconym wybitnemu marszałkowi państwa polskiego: Józefowi Piłsudskiemu.

3. Marcin Tomczak (klasa 2a) zajął II miejsce, a Zuzanna Górnikiewicz (klasa 2a) miejsce III w Powiatowym Konkursie Literackim "Laureat Nagrody Nike 2011 - Marian Pilot".

4. Karolina Starzyk (klasa 2d) I miejsce w XXI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK etapu rejonowego.

Sportowe

1.
Ilona Mendyk (klasa 1b) zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 1500 metrów.

2. Dziewczęta zajmują III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W tych samych zawodach chłopacy zajmują IV miejsce.

3. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w unihokeju chłopców.

4. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w unihokeju dziewcząt.

Artystyczne

1. Justyna Centka (klasa 2a) III miejsce w powiatowym konkursie fotograficznym: „Park krajobrazowy w obiektywie”.




Rok szkolny 2011/2012

Przedmiotowe
1. Sara Szutarska - klasa 1d - I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV AIDS;

2. Marcin Tomczak - klasa 1a - I miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim – „Laureat nagrody Nike i jego dzieło”.


Sportowe


1. II miejsce w
Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej dziewcząt;

2.
IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej chłopców;

3. Michalina Piwowar - klasa 1c - III miejsce w
Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Biegach Przełajowych dziewcząt;

4. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej chłopców;

5. III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej dziewcząt;

6. IV miejsce
w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców;

7. IV miejsce w zawodach Tenisa Stołowego dziewcząt.

Artystyczne

1. Kornelia Dobrowolska, Sandra Pyszka, Paulina Oblizajek (klasa 3a), Daria Kaczmarek (klasa 1e) - III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Wierszy i Poezji Śpiewanej.





Rok szkolny 2010/2011

Przedmiotowe

1. Joanna Zwolenkiewicz - klasa 1d - III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV AIDS;

2. Daria Kramer - klasa 3e - III miejsce w X Wielkopolskim Konkursie Nasza Europa (etap powiatowy).

Artystyczne

1. Dominika Matyska z klasy 2F, Aleksandra Pawłowska – 2A, Patrycja Wesołowska, Patrycja Pacholska, Karolina Kałdus dziewczęta z kl 1D - I miejsce w Powiatowym Konkursie Tańca Aerobowego oraz Innych Form Tanecznych (kategoria grupa taneczna).




Rok szkolny 2009/2010


Przedmiotowe

1. Ewa Suchorska - klasa 3c - I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV AIDS;

2. Artur Zieliński, Krzysztof Chojnacki i Mikołaj Suchorski - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego How much do you know about English-speaking countries?";

3. Artur Zieliński - II miejsce, Mikołaj Suchorski - III miejsce, Adrian Łyszczarz - IV miejsce w powiatowym konkursie The Ultimate London;

4. Daniel Górny - I miejsce, Mikołaj Suchorski - III miejsce w powiatowym konkursie Potyczki z polszczyzną;

5. Daniel Górny, Mikołaj Suchorski, Bartosz Grześkowiak - I miejsce drużynowo w powiatowym konkursie Potyczki z polszczyzną;

6. Artur Zieliński - I miejsce, Łukasz Kaczmarczyk - II miejsce w II Mistrzostwach Powiatu w SUDOKU;

7. Andrea Schumacher - V miejsce (j.niemiecki), Jakub Janiuk - XII miejsce (j.angielski) w VII Międzyszkolnym Konkursie Językowym zorganizowanym przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrześni.


Artystyczne

1. Jagoda Nowaczyk - klasa 2a - II miejsce w turnieju recytatorskim Różańcowe ziarna;

2. Cecylia Kłos, Klaudia Krysztofiak, Kornelia Dobrowolska - klasa 1a - II miejsce w Powiatowym Konkursie "Chopin 2010 - w dwusetną rocznicę urodzin kompozytora".

Sportowe

1. II miejce w Mistrzostwach Wielkopolski w Unihokeju Dziewcząt; skład drużyny: Natalia Marczak, Natalia Wilczyńska, Sandra Dytman, Marta Kucharska, Anna Pucińska, Magda Wójcik, Karolina Kabacińska;

2. III miejsce w finale rejonowym Poznań-Wschód szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt w koszykówce; skład drużyny: kapitan Laura Kuźlak, Natalia Marczak, Marta Kucharska, Paulina Szałek, Monika Przygocka, Patrycja Saukens, Ola Pawłowska i Marta Walkowiak. Laura Kuźlak otrzymała ponadto tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw.



Rozpoczęcie roku szkol...
4.09.2017
szkolna aula
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017





Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.